top of page
T24

T24

Portekiz’de yaşayan Uluslararası multimedya sanatçısı Sinem Taş, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Taş, yönetmenliğini yaptığı “Benim Kabe’m İnsandır” belgeselini ve “Autruı-Öteki” fotoğraf sergisini anlattı.

IHA  - Multimedya sanatçısı kadın sinemacıları cesaretlendiriyor

IHA - Multimedya sanatçısı kadın sinemacıları cesaretlendiriyor

Portekiz’den Eskişehir’e gelerek sinema ve sanata yönelik seminer veren multimedya sanatçısı Sinem Taş ayrıca Türk Sineması’nda gördüğü eksikliklerle beraber kadın sinema öğrencilerine de çeşitli önerilerde bulundu.

Sinem Taş öğrencilerle buluştu

Sinem Taş öğrencilerle buluştu

Lizbon Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Multimedia Fotoğraf Bölümü’nde doktorasına devam eden Uluslararası Multimedya Sanatçısı Sinem Taş,Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi.

Genç yönetmen Eskişehir'de deneyimlerini anlattı

Genç yönetmen Eskişehir'de deneyimlerini anlattı

Portekiz’de yaşayan Uluslararası Multimedya Sanatçısı Sinem Taş, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileriyle bir araya geldi. Taş, yönetmenliğini yaptığı “Benim Kabe’m İnsandır” belgeselini ve “Autruı-Öteki” fotoğraf sergisini anlattı.

gazeteduvar

gazeteduvar

"Benim Kabe’m İnsan” belgeselinin ardından dünyayı gezerek insan hikâyeleri toplamaya başlayan sanatçı Sinem Taş, gittiği ülkelerde aynı zamanda fotoğraflarını da sergiliyor. Belgeseliyle aynı isme sahip projesinin başlama hikâyesini anlatan Taş yeterince hikâye biriktiğinde fotoğraflarla birlikte kitaplaştırmayı hatta bir film yapmayı düşünüyor.

moroccotravel

moroccotravel

On February 21, 2020, Cafe Clock, Marrakech’s cross-cultural cafe will host HUMAN, a Photography Vernissage by Sinem Taş. The Turkish born photographer and director traveled circumnavigated the world to capture the stories of people in everyday life scenes. Her work is inspired by the Alevi and Bektashi philosophies founded during the 13th century in Asia Minor.

Diário de Notícias

Diário de Notícias

O festival Olhares do Mediterrâneo - Cinema no Feminino, termina neste domingo. O DN falou com a realizadora turca Sinem Tas sobre a história de um prisioneiro político que está por trás de My Kaaba is HUMAN, sobre refugiados a viver em Portugal.

Arsız Sanat

Arsız Sanat

“Benim Kâbe’m İnsandır” diyen Sinem Taş, dünyayı gezerek topladığı hikâyelerini bir araya getirdi. Her bir fotoğrafın ayrı bir hikâyesini anlatan fotoğraf sanatçısı Sinem Taş, yeryüzü hâllerinin zenginliğini gösterir bizlere.

Çatlak Zemin

Çatlak Zemin

My Kaaba is Human (Benim Kâbem İnsandır) dünyanın farklı yerinden insanların hikayelerinin anlatıldığı bir fotoğraf projesi. Projeyi hayata geçiren fotoğrafçı, belgesel yönetmeni Sinem Taş ile deneyimleri, gezileri, görüşleri ve planları üzerine konuştuk.

jinnews

jinnews

ANKARA - Lizbon’daki mültecileri konu alan “Benim Kabe’m İNSAN” filmi ile mülteciliği Alevi felsefesi ile ele alan Sinem Taş, coğrafyaların farklı olsa da hikayelerin ortak olduğunu belirtiyor. Sinem, “Dinlediğim hikâyelerle birlikte ben de dönüşüyorum. Amacım kendimle birlikte okuyanı da dönüştürmek” diyor.

yeniözgürpolitika

yeniözgürpolitika

Portekiz’de mültecilerin yaşamını konu alan ”Benim Kabem İnsandır” adlı belgeseli hazırlayan Sinem Taş, ‘’Alevi bir kadın olarak her mültecinin hikayesinde kendimi buldum’’ dedi.

Mülteciler belgesel oldu: Benim Kabem İnsandır

Mülteciler belgesel oldu: Benim Kabem İnsandır

Portekiz'de mültecilerin yaşamını konu alan "Benim Kabem İnsandır" adlı belgeseli hazırlayan Sinem Taş, mültecilerin zorlu yaşam koşullarını ele aldı. Mültecilerin sevinç ve üzüntülerinin birbirine çok yakın olduğunu söyleyen Taş, “Hiç bu kadar etkileneceğimi düşünmemiştim” dedi.

bottom of page